Słody piwowarskie

Słód piwowarski jest podstawowym, konwencjonalnym składnikiem piwa rzemieślniczego. Odpowiada za dostarczenie do brzeczki piwnej cukrów i buduje profil słodowy, czyli ciało piwa. Każdy proces produkcji piwa, czy to w domu, czy w browarze, na hektolitrowych tankach, rozpoczyna się właśnie od słodu, a konkretniej od jego zacierania. Zacieranie polega na konwersji skrobi zawartej w słodzie na proste cukry. W praktyce sprowadza się to do podgrzania zalanego wodą słodu do temperatur z zakresu 62-72°C i  utrzymania w określonej temperaturze przez pewien czas – w zależności od warzonego stylu, od 45 minut do nawet dwóch godzin.

Słód to podstawa każdego piwa

Używając analogii do anatomii człowieka, profil słodowy możemy nazwać kręgosłupem piwa. Dobór oraz stosunek słodów podstawowych i specjalnych w zasypie decydują o takich czynnikach jak barwa i smak piwa. Przykładowo, jasne lagery powstają przeważnie w 100% ze słodu pilzneńskiego, bądź z niewielką domieszką w postaci karmelowych, a do produkcji ciemnych stoutów używa się dodatku jęczmienia palonego, który tworzy czarną, nieprzejrzystą barwę piwa.

Nasza oferta zawiera produkty pochodzące z Polski i Europy, od topowych producentów słodu. Znajdziecie w niej Państwo słody wymagane dla każdego istniejącego stylu piwa. Na życzenie klienta śrutujemy słody - robimy to tuż przed wysyłką co zapewnia świeżość i zadowalającą wydajność. Śrutowania dokonujemy za pomocą gniotownika walcowego, co eliminuje niepożądaną w zacierze mąkę. Dzięki temu bez problemu możecie przefiltrować najcięższe zasypy, nie obawiając się o kilkugodzinną filtrację!

Laktoza 1kg Laktoza 1kg
Cena: 16,30 zł
szt.
zobacz więcej
Laktoza 250g Laktoza 250g
Cena: 6,40 zł
szt.
zobacz więcej
Laktoza 500g Laktoza 500g
Cena: 9,80 zł
szt.
zobacz więcej
Łuska ryżowa 0,5kg Łuska ryżowa 0,5kg
Cena: 5,90 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl