Ekstrakty słodowe czyli piwo bez zacierania

Jeżeli nie czujesz się gotowy na zacieranie, masz ochotę na początku pójść lekko na skróty, albo chciałbyś uczynić swojego mocarza jeszcze bardziej mocarnym – jest na to rada. W każdym z tych przypadków możesz sięgnąć po ekstrakty słodowe, które są niczym innym jak mocno skondensowaną brzeczką piwną. Oznacza to, że gdy decydujemy się na użycie ekstraktów słodowych w naszym piwie, możemy pominąć takie procesy zacieranie, filtrację i gotowanie, a w pewnych przypadkach także gotowanie! Mowa tu o lekkich sesyjnych piwach chmielonych tylko na aromat „po wyłączeniu palnika”, czy hop stand w ~80 stopni Celsjusza. Ekstrakty zostały już na etapie produkcji w słodowni wygotowane, w związku z czym nie trzeba ich gotować przez 60 minut i dłużej w celu odparowania niepożądanych związków.

Ekstrakt słodowy dla oszczędności czasu

Korzystając z ekstraktów możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu, ale to również ma swoją cenę – zmniejsza się nasz wpływ na produkt końcowy, ponieważ nie możemy zdecydować np. o użytych słodach, czy o temperaturze zacierania, która przekłada się bezpośrednio na stopień odfermentowania, czyli mówiąc prościej to, czy piwo będzie słodkie, czy wytrawne.

Nasza oferta zawiera płynne ekstrakty słodowe oraz suche (używane głównie do przygotowywania starterów drożdżowych) pochodzące z czeskiej słodowni Bruntal i polskiego producenta Gozdawa.

Z uwagi na słody bazowe używane do produkcji, przy podbijaniu ekstraktu piwa zacieranego tradycyjnie polecamy np. Ekstrakt Słodowy Jasny Bruntal, ponieważ jest on produkowany w 100% - łatwiej uzyskać wówczas planowany przez nas charakter piwa wynikający z zasypu :-)

Ekstrakt słodowy Ciemny Gozdawa 1,7kg Ekstrakt słodowy Ciemny Gozdawa 1,7kg
Producent: Bruntal
Cena: 25,37 zł 29,85 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Ekstrakt słodowy Gozdawa Jasny 1,7kg Ekstrakt słodowy Gozdawa Jasny 1,7kg
Producent: Bruntal
Cena: 27,05 zł 28,30 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
Ekstrakt słodowy Jasny w proszku Bruntal 1kg Ekstrakt słodowy Jasny w proszku Bruntal 1kg
Producent: Bruntal
Cena: 23,12 zł 27,20 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Ekstrakt słodowy Pszeniczny Gozdawa 1,7kg Ekstrakt słodowy Pszeniczny Gozdawa 1,7kg
Cena: 26,64 zł 28,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl